دوره‌های تابستانی

“پروژه‌های هیجان انگیز!” ویژه تابستان 1401 

پروژه‌های هیجان انگیز!

ویژه پایه‌های پنجم و ششم
شما در این دوره یکی از این پروژه‌ها را به دلخواه خودتان انتخاب خواهید کرد:
  • این دوره در شش جلسه دو ساعته برگزار می‌شود.
  • ثبت نام در این دوره به صورت مدرسه‌ای است.
  • در هر دوره شش هفته‌ای یک پروژه طراحی و اجرا می‌شود.
IT

خانه‌ی باهوش

آیا خانه‌های ما هم می‌توانند باهوش باشند؟ مثلاً وقتی در اتاقمان نیستیم، خودشان برق را خاموش کنند. یا اگر جلوی تلویزیون خوابمان برد، خودشان تلویزیون را خاموش کنند!

شما چه ایده‌هایی برای هوشمند کردن خانه‌تان دارید؟

در این پروژه درباره ایده‌های هوشمندسازی شما گفتگو می‌کنیم و به کمک هم با استفاده از کدنویسی بلوکی و ابزارکهای الکترونیکی خانه‌مان را کمی هوشمندتر می‌کنیم!

friction

غلبه بر اصطکاک

آیا می‌دانید که نیروی اصطکاک چه میزان از انرژی پیشرانه در یک ماشین را به هدر می‌دهد؟ اگر می‌توانستیم اصطکاک را از بین ببریم، شاید با یک موتور کوچک می‌توانستیم ماشینی بسازیم که با سرعت زیاد حرکت کند!  

شما چه ایده‌هایی برای خنثی کردن اصطکاک دارید؟

در این پروژه درباره ایده‌های غلبه بر اصطکاک گفتگو می‌کنیم و به کمک هم سعی می‌کنیم ماشینی بسازیم که با یک باتری کوچک سرعت زیادی پیدا کند!

podcast

پادکست

یکی از راه‌های موثر ارتباط گرفتن با مخاطب ساخت پادکست است. مخاطبهای ما می‌توانند پادکستها را در زمان رفت و آمد در وسایل نقلیه، ورزش و یا قبل از خواب گوش کنند و به این ترتیب زمانهای مرده خود را با فراگیری یک موضوع جذاب زنده کنند.

آیا می‌دانید که ابزارهای توانمند و ساده‌ای برای ساخت پادکست وجود دارد؟

شما چه ایده‌هایی برای انتخاب موضوع یک پادکست دارید؟

در این پروژه درباره موضوع‌های جذاب برای ساخت یک سلسله پادکست گفتگو می‌کنیم و به کمک هم چند اپیزود هم می‌سازیم و در پلتفورمهای مشهور بارگذاری می‌کنیم.

Intelligent Bin

سطل زباله‌ی باهوش

آیا تا به حال از وضعیت سطل زباله محله خود احساس بدی به شما دست داده است؟ سطل زباله‌ای که پر شده ولی ماشین زباله برای خالی کردن آن نیامده است. یا ممکن است پر هم نشده باشد، اما به دلیل وجود مواد فاسد شدنی در آن، محله را به آلودگی کشانده است. 

شما چه ایده‌هایی برای ساخت یک سطل زباله هوشمند دارید که مشکلات سطل زباله های معمولی را برطرف کند؟

در این پروژه با استفاده از کدنویسی بلوکی و ابزارکهای الکترونیکی به دنبال ایده‌هایی می‌گردیم که به وسیله آنها بتوانیم یک سطل زباله هوشمند بسیازیم که محیط زندگی‌مان را از آلودگی نجات دهد!

دلیل بازگشت وجه

Select your currency