دوره‌های تابستانی

“پروژه‌های هیجان انگیز!” ویژه تابستان 1401 

پروژه‌های هیجان انگیز!

ویژه پایه‌های هفتم تا نهم
 
 
شما در این دوره یکی از این پروژه‌ها را به دلخواه خودتان انتخاب خواهید کرد:
  • این دوره در شش جلسه دو ساعته برگزار می‌شود.
  • ثبت نام در این دوره به صورت مدرسه‌ای است.
  • در هر دوره شش هفته‌ای یک پروژه طراحی و اجرا می‌شود.
Presence

حضور و غیاب باهوش

در کلاسهای درس حضور و غیاب دانش آموزان زمان قابل توجهی از وقت کلاس را به هدر می‌دهد. حالا فرض کنید که دو سه نفر از بچه‌ها هم دیر به کلاس برسند! به نظر شما معلم باید چه کند؟

شما چه راهکاری برای حل این مشکل دارید؟

در این پروژه با استفاده از کدنویسی بلوکی و امکانات هوش مصنوعی نرم افزاری، به دنبال راه حلی هستیم که حضور و غیاب به صورت هوشمند انجام شود و نیازی به درگیر شدن معلم نباشد و لیست حاضران و غایبان به صورت آنلاین در یک صفحه تمایش نشان داده شود.

Green Energy

تولید انرژی پاک

همه ما درباره محدود بودن منابع سوختهای فسیلی و آسیب‌های زیست محیطی آنها خوانده و شنیده‌ایم. مدتها است که محققان در کشورهای مختلف به دنبال تولید و استفاده از انرژی‌های پاک در مقیاس وسیع هستند. میزان بالای انرژی‌ تولید شده از سوختهای فسیلی، زیرساختهای عظیم استخراج و تولید و سهولت استفاده از آنها نوعی وابستگی به مسیر ایجاد کرده است که تمایل به سرمایه‌گذاری در تولید انرژیهای پاک را کاهش می‌دهد.

به نظرتان چقدر تا زمان برخورد با آسیب‌های جدی و برگشت ناپذیر زیست محیطی سوختهای فسیلی فاصله داریم؟ و چقدر تا اتمام منابع این سوختها زمان باقی مانده است؟ و آیا انرژی هسته ای جایگزین مناسبی برای همه کاربردهای سوختهای فسیلی است؟ 

در این پروژه به دنبال شناسایی روشهای تولید انرژی‌های پاک هستیم و می‌خواهیم یکی دو نمونه از مولدهای این انرژی‌ها را در مقیاس کوچک بسازیم و تست کنیم و با مزایا و معایب این انرژی‌ها بیشتر آشنا شویم.

podcast

پادکست

یکی از راه‌های موثر ارتباط گرفتن با مخاطب ساخت پادکست است. مخاطبهای ما می‌توانند پادکستها را در زمان رفت و آمد در وسایل نقلیه، ورزش و یا قبل از خواب گوش کنند و به این ترتیب زمانهای مرده خود را با فراگیری یک موضوع جذاب زنده کنند.

آیا می‌دانید که ابزارهای توانمند و ساده‌ای برای ساخت پادکست وجود دارد؟

شما چه ایده‌هایی برای انتخاب موضوع یک پادکست دارید؟

در این پروژه درباره موضوع‌های جذاب برای ساخت یک سلسله پادکست گفتگو می‌کنیم و به کمک هم چند اپیزود هم می‌سازیم و در پلتفورمهای مشهور بارگذاری می‌کنیم.

Glider

هواپیمای گلایدر

همیشه پرواز یکی از تجربه‌های لذت بخش انسانها بوده است. آیا به علت پرواز هواپیماها و نحوه تولید نیروی بالابرنده روی بال آنها دقت کرده اید؟

میزان نیروی بالابرنده به عوامل مختلفی (مانند شکل و طول بال) ارتباط دارد. البته در طراحی یک هواپیما، ایجاد تعادل وزنی در قسمتهای مختلف آن هم بسیار مهم است.

در این پروژه می‌خواهیم با استفاده از چوب بالسا، یک هواپیمای گلایدر نسبتاً بزرگ بسازیم. تهیه نقشه برای برش چوب، نحوه ایجاد تعادل وزنی و در نهایت بیشینه کردن مسافت پرواز هواپیما از مواردی است که باید در این پروژه برای آنها راه حل پیدا کنیم.

دلیل بازگشت وجه

Select your currency